Man City vs. Real Madrid: cel mai rapid gol al Ligii Campionilor de Bruyne, Benzema \\'s Brilliance, Sloppy Greșelile și multe altele

Data eliberării:2022-04-27

MANCHESTER, Anglia-- manchester City and real Madrid play a ieșit un pulsant Champions League semifinal First Leg at the Etihad Stadium marți, cu Man City câștigând the 4-3 Advantage.

although City părea pregătit să fugă cu el, Madrid a ținut -o aproape și vor fi multe pentru a juca în a doua etapă. Iată trei gânduri despre joc.

1. Ambele părți au motive să creadă că pot termina în top

semifinala dintre Man City și Real Madrid s -a potrivit cu recordul pentru cel mai înalt-scoring champions League semifinal Ever, cu pep Guardiola' s lateral câștigând un 4 4-3 avantaj pentru a duce la Bernabeu săptămâna viitoare.

city a condus 2-0 după doar 11 minute, mulțumită golurilor de la kevin de Bruyne and gabriel Jesus before karim Benzema pulled unul înainte de pauză. phil Foden made it 3-1 după 53 de minute,numai pentru vincius junior to a lovit dinnou două minute mai târziu.

editor' s picks

manchester City' S Lapses împotriva Real Madrid ar putea duce la mai multe dezamăgiri ale Ligii Campionilor7hmark Ogden

pep: City trebuie' să -și ridicenivelul' pentru a ajunge la final6hrob dawson

benzema: We' ll' faceți ceva magic' În Madrid6halex Kirkland și Rodrigo Faez

bernardo silva \\ a scos un al patrulea spectaculos pentru oraș, dar Benzema a scos un altul de la locul de penalizare pentru a se asigura că egalitatea este încă în echilibrul înaintea celei de -a doua etape din Spania.

guardiola va simți orașul

&39; ar trebui să fie și mai mare după ce a urmărit echipa sa ratează o serie de șanse, iar Real Madrid va crede că mai au șansa de a adăuga la propriul record de 13 victorii în Această competiție.#

it

&39; este valabilă în special cu Benzema în echipă, după ce atacantul a marcat de două ori pentru a -și facenouă goluri în ultimele sale patru partide ale Ligii Campionilor și, de asemenea, a depășit 40 de goluri pentru sezon.#

2 . Man City

&39; s Big#game golgheters i -au oferit lui Guardiola un început rapid-

de Bruyne și Isus ar dori probabil să înscrie mai multe goluri, dar atunci când găsescnetul, acesta este de obicei important de obicei .

&de Bruyne a marcat deja împotriva#chelsea,

manchester United,

atletico Madrid and liverpool home and Away în acest sezon, iar lovitura sa timpurie a dat orașului un joc de joc changing împotriva lui real Madrid. Golul său, marcat după doar un minut și 33 de secunde, a fost cel mai rapid gol al lui Man City -39; între timp, a găsit oportunități greu de venit în acest sezon, dar a reușit totuși să Scor împotriva arsenal, Chelsea,&paris Saint#germain

and acum Real Madrid. Giganții spanioli vor fi bolnavi de vederea lui după ce a marcat în ambele jocuri ale ultimei

16 egal în 2020.  - -cursa pentru calificarea Ligii Campionilor: cine intră?

-epic Champions League Comeback -urile au fost mai des de la Barcelona vs. PSG
-. World Class Mijlocari precum
luka Modric

and

toi kroos

took o vreme pentru a -și găsi ritmul, de Bruyne a marcat după doar 90 de secunde și l -a înființat pe Isus 10 minute mai târziu. Alergarea sa de la marginea cutiei la cap în

riyad Mahrez- 39; s Cross a fost un exemplu de manual de mișcare a zonei de penalizare. Ar fi putut fi scos din vedere înainte ca Benzema să se răcească înainte de pauză. Ancelotti  39; s Zona tehnică în timp ce a coborât pe linia de atingere pentru a urla la Algerian.  kevin de Bruyne a marcat Manchester City' cel mai vechi gol din Liga Campionilor și și -a pus partea în sus a controla marți

39; s semifinală.

david Ramos

getty Images3. Benzema, șanse ratate și oraș' s Right&back Problem ține Madrid în ea#

had City a fost la cel mai bun clinic, cravata s -ar termina, dar

real Madrid&will se îndreaptă înapoi în Spania crezând că pot ajunge the final in Paris at the end of May.#&Mahrez and Foden missed chances in the first half, and then immediately after halftime, Mahrez struck the post after being sent clean through before Foden hit#Dani Carvajal on the line with the recul. Chiar și după ce Foden a marcat City/&39; al treilea, Aymeric a primit o altă oportunitate clară de la#oleksandr Zinchenko-

39; s Cross.

39; s Probleme la dreapta back.

john pietre wasn &39;nu se potrivesc suficient pentru a se antrena în fața camerelor ieri, dar a fostnumit în XI -ul de început, iar după Benzema# 39 ; s mai întâi obiectivul&half a venit dintr -o cruce în jos, el a fost aproape imediat înlocuit cu#fernandinho. ; s Header

, dar s -a luptat mai mult pe măsură ce jocul a continuat. El a fost jenat de&vincius junior#as atacantul a marcat pentru a -l face 3-2 și de fiecare dată când Real Madrid a aruncat mingea spre stânga lor, Etihad și -a ținut respirația. ; t controlul a fost benzema

39; s strălucire. The Frenchman &39;s finish in the first half was deft and his Panenka penalty was cool. Cu benzema în echipa dvs. jucând astfel, există întotdeauna o șansă.#&#by tabuoola- sponsored

you poate să -i placă----&if trebuie să omori timpul pe computer , this City#Building Game is a Must-Have. No Install.- Forge of Empires Free Online Game-